Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocy – 05.05.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Iwony i Krzysztofa Wrońskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Krystyny i Henryka Rychert, oraz Anny i Krzysztofa Sowińskich. Bóg zapłać!

• poniedziałek święto śś Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów, po Mszy św. ARORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się w ramach dawnych dni krzyżowych o urodzaje,
  • środa uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,
  • niedziela uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach. Obecnie obraz ikona peregrynuje po rodzinach w Pogorzelicach.

5. Zbliżamy się do uroczystość Bożego Ciała (30 maja br.) W tym roku procesja będzie miała miejsce w Pogorzelicach. Po Mszy św. o godz. 10.30 rozpoczniemy procesję do 4 ołtarzy.

Proszę o przygotowanie ołtarzy:

• Ołtarz Iprzy posesji Państwa Grzesik – mieszkańcy osiedla leśnego z Leśnic,
  • Ołtarz IIprzy przystanku PKS (rondo)mieszkańcy Dziechlina,
  • Ołtarz IIIprzy posesji nr 26 (czworak) – mieszkańcy Leśnic strony kolejowej,
  • Ołtarz IV – na placu zabaw – mieszkańcy Pogorzelic.

6. Parafia NMP Królowej Polski w Lęborku zaprasza na randki małżeńskie, które odbędą się w środę 8 maja 2024 r. o godz. 18.37 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego). Zapewniona będzie opieka dla dzieci. Serdecznie dziękujemy.

7. Parafia NMP Królowej Polski organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Wyjazd o godz. 6.00 spod „Korony” w Lęborku, powrót w godzinach nocnych. Koszt 100 zł od osoby. Osoby pragnące wyjechać, proszę się zgłosić do ks. proboszcza. Serdecznie zapraszamy.

8. Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania z klas 1 Szkoły Średniej w poniedziałek 6 maja o godz. 18.00 w kościele w Leśnicach. Próba przed bierzmowaniem w kościele NSPJ w Lęborku w piątek o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa. Proszę Rodziców o dowiezienie młodzieży. Dziękuję.

9. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

10. Podczas akcji „ODDAJ KREW Z  OSP” w ubiegłą niedzielę pobrano rekordową ilość krwi, 16,650 ml krwi od 37 dawców, a zarejestrowanych było 44 dawców. Bóg zapłać za ten cenny dar życia.

11. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.