Czwarta Niedziela Wielkanocna Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiaj szczególnie modlimy się za wszystkich naszych rodaków, którzy żyją lub pracują czasowo zagranicą.

Jutro w Poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Floriana Męczennika – od wielu lat św. Florian, którego relikwie znajdują się w Krakowie jest szczególnym patronem i opiekunem Strażaków. Służba w Straży Pożarnej jest powołaniem i wyróżnieniem. Dzisiaj strażacy pełną podwójną misję. Najpierw strzegą nas i pomagają nam w chwilach niebezpieczeństwa zagrażającego nam od ognia i nawałnicy, ale też często są pierwsi na miejscu katastrofy, czy wypadków – na naszych drogach. Wszystkich Strażaków naszej Parafii pragnę otoczyć szczególną modlitwą w ich święto patronalne podczas nabożeństwa majowego i podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

Naszym Paniom i Panom Strażakom z całego serca życzę i modlę się o to, aby z każdej akcji bezpiecznie wracali do swojej rodziny. Niech Matka Najświętsza, nasza Patronka i św. Florian czuwa nad nimi podczas wypełniania Ich wielkiej misji.

W środę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza św. połączona z nabożeństwem majowym będzie o godz. 18.00.

W piątek 8 maja będziemy odchodzili wielką uroczystość ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski.

W tym tygodniu w związku z nabożeństwem majowym jak i zresztą przez cały miesiąc maj wszystkie Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.

Dzięki Bogu już więcej parafian niż uprzednio może uczestniczyć we Mszy św.

Jest okazja abym Wam Kochani Parafianie podziękował serdecznie za to, że z nadzwyczajną życzliwością odpowiedzieliście na moją prośbę, aby wesprzeć nasze duszpasterstwo darem ofiarnym. Bóg Wam zapłać.

Za troską o wystrój kościoła serdecznie dziękuję rodzinie państwa Marka i Marzeny Kijewskich.

Proszę natomiast o pomoc w tym względzie naszą parafiankę z Dziechlina panią Małgorzatę Wandtke.

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności