Trzecia Niedziela Wielkanocna

         W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Biblijny, Bardzo proszę parafian, aby zechcieli sięgnąć po Pismo Święte, zwłaszcza Nowy Testament. Niech czytanie Pisma Świętego w tym czasie stanie się naszą modlitwą.

          Zaraza, która ogarnęła cały świat trwa nadal. Słowa św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się – otwórzcie drzwi Chrystusowi!” są nadzwyczaj aktualne.

          Zawsze Pan Jezus jest naszą największą Nadzieją.

          Zmieniły się zasady co do liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć we Mszach św. i Nabożeństwach. Proszę drogich parafian, aby dostosowali się do nowych rozporządzeń.

          W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca.

          Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pogorzelicach będzie o godz. 17.00. Pół godz. wcześniej okazja do Spowiedzi św.

          Natomiast Msza św. w łączności z Nabożeństwem w Leśnicach będzie o godz. 18.00. Spowiedź św. od 17.30.

          Ks. Bp Diecezjalny udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na dzień 1 maja.

Święto Matki Bożej Królowej Polski, które przypada na Niedzielę 3 maja dekretem Episkopatu Polski zostało przełożone w tym roku na sobotę 2 maja.

          Uroczysta Msza św. z odnowieniem Aktu Oddania Polski w opiekę Maryi w Pogorzelicach będzie o godz. 17.00, a Msza św. w Leśnicach o godz. 18.00.

          W sobotę przed południem od godz. 8.00 odwiedzę chorych z Komunią Świętą.

          Najbardziej brak mi w kościele w tym trudnym czasie naszych kochanych dzieci i młodzieży.

          Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. proszę aby przy pomocy Rodziców i Dziadków nauczyły się na pamięć Uczynków Miłosierdzia co do Duszy i co do Ciała.

          A naszą młodzież bardzo proszę, aby w tym tygodniu czytali i rozważali Ewangelię Świętą opisującą Zmartwychwstanie Pana Jezusa i wszystkie wskrzeszenia umarłych, jakich dokonał Pan Jezus.

          Tylko ze względu na to, że od 6 niedziel nie zbieramy kolekty na potrzeby duszpasterskie zgodziłem się na prośbę Parafian, aby podać nr konta parafialnego, na które każdy, kto może i zechce, mógł wpłacić dowolną ofiarę.

          Wiem, że czas jest niezwykle trudny i wielu parafianom jest ciężko, dlatego serdecznie dziękuję wszystkim, którzy chcą i mogą podzielić się z naszą wspólnotą.

          Znalazłem tylko 3 rodziny, które potrzebują systematycznego comiesięcznego wsparcia materialnego od parafii.

          Myślę, że tych potrzebujących będzie więcej. Ludzie tracą pracę, być może niektórym nie starcza na lekarstwa, dlatego Parafia musi o nich pamiętać i ich wesprzeć. Ks. proboszcz nigdy nie robi łaski potrzebującym – po prostu dzieli się tym co wspólnota zbierze.

          Mam ogromną prośbę do naszych Parafian, którzy znajdą się w jakiejkolwiek potrzebie, niech idą do plebanii jak do domu. Jeśli naprawdę parafia jest rodziną, to jest to oczywiste jak słońce na niebie.

          Zawsze dziękujmy Panu Bogu za to, że mamy swój Kościół, swoją Parafię, a naszą Opiekunką i Patronką jest Matka – Pani Nasza Częstochowska.

Nr Konta Parafialnego:

BANK SPÓŁDZIELCZY W ŁEBIE FILIA W LĘBORKU

PARAFIA RZYMSKO KATOLICKA W LEŚNICACH

LEŚNICE 22, 84-300 LĘBORK

53 9324 0008 0004 5450 2000 0010

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności