Ogłoszenia Duszpasterskie 17 maja 2020

Jutro w poniedziałek 18 maja w łączności z całą Ojczyzną i całym Kościołem Świętym będziemy Panu Bogu dziękowali za św. Jana Pawła II w Stulecie Jego urodzin.

Jeden Pan Bóg wie ile ze swego Serca – dobra i wiary wniósł w dzieje świata i w życie milionów ludzi.

Jesteśmy dumni, że wyszedł z Rodu Polaków, że ta ziemia i jej historia oraz kultura i wiara – ukształtowały Jego umysł i serce.

O godz. 18.00 – Uroczysta Msza św. za wstawiennictwem św. JPII, a następnie procesja różańcowa do krzyża oraz nabożeństwo majowe. Dziękuję za nabożeństwa majowe odprawiane w Pogorzelicach o godz. 17.00

Od dzisiejszej niedzieli aż do soboty 23 maja będziemy modlili się o urodzaje i w int. narodów głodujących

W dzisiejszą niedzielę 17 maja przypadła 56 rocznica moich Święceń Kapłańskich. Nigdy Panu Bogu i Matce Najświętszej nie zdołam dość podziękować za ten niezwykły Dar Bożej Łaskawości. Było nas święconych w Katedrze Pelplińskiej 26. Do Pana Boga odeszło już 17- tu, żyje jeszcze 9- ciu, pośród nich również ja.

Zaprosiłem moich Kolegów Kapłanów do Leśnic na uroczystą Mszę św. Dziękczynną.

Przyjadą w poniedziałek 25 maja na Mszę św. o godz. 12.00

Zapraszam już dziś Drogich Parafian byście razem ze mną i moimi Przyjaciółmi Kapłanami dziękowali Panu Bogu i Matce Najśw.

Za tydzień obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W sobotę przed Wniebowstąpieniem Pańskim ks. Biskup udzieli Święceń Kapłańskich 9 ks. Diakonom naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Od piątku 22 maja rozpoczniemy Nowennę do Ducha Św., która trwać będzie aż do Niedzieli Zesłania Ducha Św. czyli do 31 maja.

Za troskę o wystrój kościoła dziękuję serdecznie p. Małgorzacie Wandtke, a na ten tydzień zapraszam p. Wiesława i p. Genowefę Bajek.

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności