Ogłoszenia parafialne na Trzecią Niedzielę Adwentu – 13.12.2020r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Hus z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom Smolarek i Borek. Bóg zapłać!

2. Serdeczne podziękowania dla Sołtys Leśnic Pani Marzeny Piotrowskiej oraz Panów z Rady Sołeckiej, za zakup i montaż nowej magnetycznej tablicy informacyjnej przy kościele parafialnym. Dziękuję za usunięcie starej, która szpeciła wygląd naszego kościoła oraz za wykopanie uschniętego iglaka. Mamy nadzieję, że będzie służyła wszystkim parafianom oraz mieszkańcom naszej miejscowości. Bóg zapłać!

3. Można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.

4. Przedświąteczna Spowiedź Święta w naszej parafii z udziałem spowiedników z dekanatu w sobotę 19 grudnia w Leśnicach od godz. 9.00 do 9.45, w Pogorzelicach od godz. 10,00 do 10.30. Proszę nie odkładać przeżywania tego sakramentu na późniejszy czas, niech to będzie kolejna okazja, jako nasze przeżywanie czasu Adwentu i przygotowanie się na przyjście Pana. Nie będzie okazji do spowiedzi przed Pasterkami i w Święta.

5. Zwracam się z prośbą do Parafian, którzy pragną włączyć się w pomoc przy dekoracji bożonarodzeniowej naszych kościołów. Proszę o kontakt.

6. Roraty codziennie w Leśnicach o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich do świątyni z lampionami, przygotowujemy się na przyjście Pana Jezusa. Pomagają nam w tym święci znani i mniej znani.

7. Za tydzień po Mszach św. odbywać się będzie charytatywny kiermasz i zbiórka ofiar dla Laury chorej na SMA, pod hasłem: „Potrawę kupujesz, życie ratujesz”. Będą pierogi, pierniki i paszteciki. Zachęcam wszystkich Parafian do włączenia się w to dzieło.

8. Mamy nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i rozpoczynającego się tygodnia, składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności