Apel Biskupa Pelplińskiego o modlitwę za Ukrainę

Siostry i Bracia, Drodzy Kapłani,

Od 24 lutego tego roku, kiedy Rosja ponownie zaatakowała Ukrainę, staramy się pomagać naszym braciom i siostrom zza wschodniej granicy, przyjmując obywateli Ukrainy pod swój dach, ale także wspierając ich naszą modlitwą. Momentem przejmującym, który wszyscy pamiętamy, było poświęcenie 25 marca Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dzisiaj ponownie proszę o wsparcie duchowe dla naszych sąsiadów, walczących o wolność i niepodległość, gdyż 14 września tego roku będziemy obchodzili jako  dzień modlitw za Ukrainę. Księża proboszczowie poinformują Was o konkretnej formie tej modlitwy.

Zgromadźmy się na Mszy Świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu lub innym nabożeństwie, aby prosić Jezusa Pana i Jego Matkę o zwycięstwo Dobra, a jednocześnie okazać solidarność z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji.

Siostry i bracia, powiedzcie o tej inicjatywie obywatelom Ukrainy, którzy mieszkają obok Was. Razem przyjdźcie do kościoła na modlitwę. Niech będzie to doświadczenie wspólnoty i bliskości Boga, które – jak wierzymy  – zmienia świat na lepsze, ku czemu błogosławię.

+Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński

W naszej wspólnocie parafialnej zapraszam na wspólną modlitwę nowennową oraz Eucharystię w tej intencji do kościoła w Leśnicach na godz. 17:00.