Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Chrystusa – 10.01.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Popiel z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom Kostyk-Rychert i Sowińskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– Kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, jednak zgodnie z tradycją śpiew kolęd będzie nam towarzyszył do dnia 2 lutego.

3. W tym roku kolęda – wizyta duszpasterska odbędzie się wyjątkowo w innej formie ze względu na ograniczenia epidemiczne. Danego dnia zgodnie z harmonogramem odwiedzin, zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 18.00 w Pogorzelicach, w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii, na którą zapraszam całe rodziny. Na koniec zostanie pobłogosławiona woda (którą proszę przynieść ze sobą w naczyniu-pojemniku do kościoła) oraz udzielone uroczyste błogosławieństwo, rozdam pamiątkowe obrazki kolędowe, poświęcę i pobłogosławię dewocjonalia, które Parafianie przyniosą do świątyni.

Uwaga! Zmiana względem pierwotnego planu!!!

PLAN  MSZY  ŚW.  KOLĘDOWYCH:

DataGodzina i miejsceRejon kolędowy
11.01.202118.00 Pogorzeliceod Państwa Staszewskich do Państwa Wójcik
12.01.202118.00 Pogorzeliceod Państwa Fietkiewicz do Państwa Tomaszewskich, Żwirownia, PKP
13.01.202118.00 Pogorzeliceod Państwa Kochańskich, szkoła
14.01.202118.00 PogorzelicePogorzelice wybudowanie
15.01.202118.00 Pogorzeliceod Państwa Kalinowskich do Państwa Grzesik, Pogorzelice Pałac
16.01.2021Nie ma Mszy św. kolędowej
17.01.2021Nie ma Mszy św. kolędowej

4. Mamy nowy nr PIELGRZYMA. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Bóg zapłać za obecność, modlitwę oraz składane ofiary w ramach Mszy św. kolędowych. Dziękuję tym Parafianom, którzy troszczą się o nasze kościoły i składają indywidualne ofiary na utrzymanie świątyń. Bóg zapłać! Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i rozpoczynającego się tygodnia, składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności