Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzicom Dzieci I Komunijnych, ustalony termin piątek, po Mszy św. o godz. 18:00, w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Knap-Wrześniewskich i Szoda. Bóg zapłać!

2. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych.
W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:45. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:15. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach
i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – dzień modlitw za kościół w Chinach,

– środa wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera – Dzień Matki, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Mamach,

– sobota wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– niedziela Trójcy Najświętszej – zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej, Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii.

5. Zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.  we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 i w środę na godz. 16:30 do kościoła w Leśnicach. Obecność dzieci OBOWIĄZKOWA! Spowiedź dzieci i rodziców oraz rodzin w sobotę o godz. 9:00.

6. Już dzisiaj pragnę poinformować i zaprosić Drogich Parafian i Gości do przeżywania Uroczystości Bożego Ciała, która przypada w czwartek 3 czerwca – za tydzień. Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach, a w Leśnicach o godz. 9:00 i 12:00. Po Mszy św. o godz. 12:00 rozpoczniemy procesję do 4 ołtarzy, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zachowując odstęp 1,5 m. Proszę o przygotowanie ołtarzy:

  • Ołtarz I – przy wiacie na początku ścieżki edukacyjnej, vis a vis szkoły – proszę, by przygotowali mieszkańcy Pogorzelic,
  • Ołtarz II – przy skręcie w lewo za ośrodkiem kolonijnym – proszę, by przygotowali go mieszkańcy Dziechlina,
  • Ołtarz III – przy bloku 22F – proszę, by przygotowali go mieszkańcy osiedla leśnego,
  • Ołtarz IV – przy Krzyżu Papieskim – proszę, by przygotowali go mieszkańcy Leśnic strony kolejowej.

Proszę również Strażaków o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji. Zapraszam do niesienia chorągwi. Dzieci I Komunijne, w albach, proszę, by sypały kwiatki oraz niosły symbole religijne.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, szczególnie pamiętajmy o naszych Kochanych Mamach, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Leśnice
Pogorzelice

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności