Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Najświętszej – 30.05.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Matusiak z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Tomaszewskich i Murzynowskich. Bóg zapłać!

– poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

– wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika,

– środa – od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w ramach I Piątku – proszę przekazać tę informację,

Przed Bożym Ciałem oraz z okazji I Piątku, w Leśnicach spowiedź od godz. 17:30.

– czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach, a w Leśnicach o godz. 9:00 i 12:00. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., a nie tylko w procesji.

Po Mszy św. o godz. 12:00 rozpoczniemy procesję do czterech ołtarzy, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zachowując odstęp 1,5 m.

Proszę o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz I – przy wiacie na początku ścieżki edukacyjnej, vis a vis szkoły – proszę, by przygotowali mieszkańcy Pogorzelic,

Ołtarz II – przy skręcie w lewo za ośrodkiem kolonijnym – proszę, by przygotowali go mieszkańcy Dziechlina,

Ołtarz III – przy bloku 22F – proszę, by przygotowali go mieszkańcy osiedla leśnego,

Ołtarz IV – przy Krzyżu Papieskim – proszę, by przygotowali go mieszkańcy Leśnic strony kolejowej.

Proszę również Strażaków o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji. Zapraszam chętnych do niesienia chorągwi. Dzieci I Komunijne, w albach, proszę, by sypały kwiatki oraz niosły symbole religijne – próba dla dzieci we wtorek o godz. 17:15 w kościele w Leśnicach. Serdecznie zapraszam.

Zorganizujmy sobie czas, aby również przeżywać oktawę uroczystości Bożego Ciała poprzez uczestnictwo we Mszy św. i procesji dookoła kościoła.

Dzieci I Komunijne od wtorku do piątku włącznie (w ramach Białego Tygodnia) oraz przez oktawę Bożego Ciała uczestniczą we Mszy św. w albach.

– piątek I Piątek Miesiąca, spowiedź w Pogorzelicach od godz. 14:30, a o godz. 15:00 Msza św.

W Leśnicach Msza św. wyjątkowo o godz. 16:00.

– sobota I sobota Miesiąca, wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika,

– niedziela rocznica pobytu Jana Pawła II w Pelplinie (1999r.).

3. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

4. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej. Bóg zapłać.

5. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.