Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Drugą Niedzielę Zwykłą – 29.08.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie sobotnich nowożeńców Wiczkowska i Zamojski; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Natalii Ludwig i Joanna Medalion. Bóg zapłać!

2. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za tak liczny udział w uroczystości odpustowej. Niech nasza Matka Maryja, wyprasza łaski każdemu z nas, byśmy umieli tworzyć relację z Nią poprzez naszą modlitwę, a tym samym iść do Jej Syna Jezusa Chrystusa.

3. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka, za tydzień po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na pomoc cierpiącym w Afganistanie. Polecam ofiarności Parafian i Gości i składam serdeczne „Bóg zapłać”.

4. W minionym tygodniu zrobiliśmy obrzeża wokół kwiatów i trawnika oraz chodnik do groty Matki Bożej przy naszym kościele w Leśnicach. Zostanie również przymocowana zakupiona ławka. Jeśli ktoś chciałby wspomóc tę inwestycję to polecam ofiarności Parafian i Gości. Całkowity koszt inwestycji 3600 zł. Za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać.” Dziękuję Panu Adamowi Malinowskiemu i pracownikom z firmy „ADAŚKO” za ofiarowanie swojej pracy i trudu włożonego w to dzieło.

5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– czwartek – I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – I piątek miesiąca spowiedź w Pogorzelicach od godz. 16:30 do 17:00. O godz. 17:00 Msza św. W Leśnicach spowiedź od godz. 17:30 do 18:00. O godz. 18:00 Msza św.

Zapraszam do spowiedzi I piątkowej tegoroczne dzieci I komunijne, aby odprawiły nabożeństwo I piątków miesiąca i mogły uzyskać obietnice dane przez Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque.

– sobota – I sobota miesiąca – chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzę w przyszłym tygodniu, 11 września ze względu na mój wyjazd na konferencję z Ks. Biskupem w Pelplinie. Proszę o przekazanie tej informacji chorym i starszym Parafianom, których odwiedzam.

6. Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego w intencji Uczniów, Nauczycieli, Pracowników i Dyrekcji naszej Szkoły, w środę o godz. 18:00 w Leśnicach. Dzieciom z klas I poświęcę tornistry i przybory szkolne. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, niech nikogo z nas nie zabraknie.  Zacznijmy rok szkolny prosząc o pomoc Pana Boga i naszej Matki Maryi.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Życzę wszystkim wypoczynku w ostatnie dni wakacji.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności