Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Szóstą Niedzielę Zwykłą – 26.09.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Semak; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Jabłońskich i Jasutowicz. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera,

– wtorek św. Wacława, męczennika,

– środa święto śś Michała, Gabiela i Rafała, Archaniołów,

– czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, I Piątek miesiąca.

 W piątek o godz. 16:30 spotkanie z członkami Żywego Różańca z Pogorzelic.

 Spowiedź w kościele w Pogorzelicach od godz. 16:45 do godz. 17:00. O godz. 17:00 Msza św.

Spowiedź w kościele w Leśnicach od godz. 17:30 do godz. 18:00. O godz. 18:00 Msza św. Po Mszy św. Spotkanie z członkami Żywego Różańca z Leśnic. Serdecznie zapraszam.

 Proszę, aby tegoroczne dzieci I komunijne skorzystały z łaski sakramentu Pokuty i Pojednania w ramach 9 I piątków miesiąca.

– sobota wspomnienie św. Aniołów Stróżów, I Sobota miesiąca – od. godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Jestem wdzięczny delegacji z naszej Parafii, która w ostatnią niedzielę 19 września 2021r., w Lubaniu dziękowała w imieniu naszej parafii i całego dekanatu lęborskiego za tegoroczne zbiory, podczas uroczystości Dożynek Diecezjalnych z pięknym wieńcem dożynkowym. Dziękuję z trud włożony w przygotowanie wieńca dożynkowego oraz za poświęcony czas i zaangażowanie. Bóg zapłać!

4. Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Spólny, kawaler, zam. par. Leśnice.

Agata Kasprzak, panna, zam. par. św. Józefa  Stargard, zapowiedź pierwsza.

5. Dnia 9 października br. w Pelplinie odbywa się Diecezjalny Kongres Żywego Różańca. Organizujemy autokarowy wyjazd na te uroczystości. Koszt 20 zł od osoby. Chętnych proszę o zapisy.

6. Od piątku rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 18:00, a w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Dzieci z klas III zapraszam 1 października br. na Mszę św. do kościoła w Pogorzelicach lub Leśnicach, tego dnia otrzymają poświęcone i pobłogosławione różańce.

7. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2022 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2022 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności