Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Siódmą Niedzielę Zwykłą – 03.10.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Kilińskim; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Kostyk-Rychert i Sowińskich. Bóg zapłać!

Zakupiliśmy dwie nowe lampy sufitowe do kościoła w Pogorzelicach, bowiem poprzednie wymagały wymiany. Dziękuję Panu Krzysztofowi Sowińskiemu za bezinteresowne zamontowanie lamp. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

– wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

– czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, I Czwartek miesiąca, modlimy się nowe powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

– niedziela XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera blisko 2000 osób, dzieci i młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin i pomaga w ich kształceniu. Bóg zapłać!

3. Za tydzień wyjazd do Pelplina na Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych. Program wydarzenia przedstawia się następująco: Wyjazd autokarem z parkingu przy kościele w Leśnicach o godz. 6.30, W Pelplinie 9:30 – recepcja, 10:30 – konferencja, 11:30 – Msza Święta – przewodniczy biskup pelpliński Ryszard Kasyna, 13:00 – modlitwa różańcowa. Z naszej wspólnoty parafialnej jedzie 21 osób.

4. Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Spólny, kawaler, zam. par. Leśnice

Agata Kasprzak, panna, zam. par. św. Józefa  Stargard, zapowiedź druga

5. Cieszę się, że jako Parafianie wracacie na niedzielną liturgię do kościoła. Ukazuje to liczenie wiernych w ubiegłą niedzielę, które wyniosło 28,7%.

6. Są wolne miejsca w przedszkolu katolickim przy parafii NMP Królowej Polski w Lęborku. Informacje u ks. Daniela Leszczyńskiego lub na stronie internetowej. Decyduje kolejność zapisów.

7. Mamy nowy nr PIELGRZYMA oraz kalendarze na 2022 rok. Mały w cenie 6 zł, duży ze spiralą 12 zł, trójdzielny 12 zł. Zachęcam do zakupu.

8. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 18:00, a w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania. W niedzielę różaniec przed Mszą św. w Leśnicach o godz. 9:00, a w Pogorzelicach przed 10:30. Zapraszam.

9. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2022 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2022 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności