Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Ósmą Niedzielę Zwykłą – 10.10.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Garbacz; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Kaczmarek i Król. Bóg zapłać!

Zakupiliśmy dwie nowe lampy do kościoła w Leśnicach, bowiem poprzednie wymagały wymiany. Dziękuję Panu Markowi Malinowskiemu za bezinteresowne zamontowanie lamp. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– środa wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

– piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

– sobota wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, odpust w parafii św. Jadwigi w Lęborku o godz. 17:00

3. Dziękuję wszystkim, którzy w dniu wczorajszym udali się do Pelplina na Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych. Bóg zapłać za poświęcony czas oraz za zaangażowanie modlitewne. Niech Matka Boża każdym z Was się opiekuje.

Relacja na stronie Radia Głos:

http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9225-diecezjalny-kongres-roz-rozancowych-w-pelplinie

4. Dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera blisko 2000 osób, dzieci i młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin i pomaga w ich kształceniu. Bóg zapłać!

5. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 18:00,
a w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. W niedzielę różaniec przed Mszą św. w Leśnicach o godz. 9:00, a w Pogorzelicach przed 10:30. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszam.

6. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2022 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2022 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym.

7. Zapraszam wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania dnia 16 października do kościoła w Leśnicach na spotkanie na godz. 8:45. Od godz. 9:00 do godz. 9:30 odbędzie się spowiedź dla kandydatów oraz ich rodzin.

Próba w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku (ul. Teligi) w niedzielę 17 października o godz. 18.00 Msza św. i próba oraz w poniedziałek 18 października również o godz. 18:00 Msza św. i próba. OBECNOŚĆ WSZYSTKICH KANDYDATÓW OBOWIĄZKOWA!

Bierzmowanie we wtorek 19 października o godz. 18:00 w kościele NSPJ w Lęborku. Gromadzimy się o godz. 17:30. Zapraszam.

8. Zmarła śp. Marianna Szydłowska, lat 95. Pogrzeb we wtorek o godz. 11:00 w Lęborku w kościele św. Maksymiliana. Różaniec w kościele w Leśnicach dzisiaj i jutro o godz. 17:00. We wtorek przed pogrzebem o godz. 10:30. Dobry Jezu, a nasz Panie…

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności