Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Niedzielę Zwykłą – 24.10.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Zielke; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Gąsior i Ślusar. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu zrobiliśmy wentylację w pomieszczeniu pod schodami kościoła w Leśnicach, dla uniknięcia wilgoci i grzyba w ścianie. Zrobiliśmy również  polbruk przed furtką do plebanii. Dziękuję Panu Adamowi Malinowskiemu i pracownikowi z firmy „ADAŚKO” za ofiarowanie swojego czasu i pracy. Bóg zapłać!

– czwartek święto śś Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów,

3. Przeżywamy miesiąc październik-ostatni tydzień, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 18:00, a w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. W niedzielę różaniec przed Mszą św. w Leśnicach o godz. 9:00, a w Pogorzelicach przed 10:30. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. Zapraszam.

4. W minionym tygodniu JE Ks. Bp Arkadiusz Okroj udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Z naszej wspólnoty parafialnej przyjęło sakramentalne Dary Ducha Świętego 27 osób. Bardzo dziękuję za przygotowanie młodzieży oraz za pomoc i wsparcie rodziców.

Już dzisiaj pragnę zaprosić na wspólną Mszę św. w intencji Bierzmowanych i ich rodzin w niedzielę 14 listopada na godz. 12:00 do kościoła w Leśnicach.

5. Pod chórem na stoliku wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Bardzo proszę o czytelne wypisanie intencji, z zaznaczeniem, w którym kościele i przed którą Mszą św. (napisać proszę godzinę) będziemy się wspólnie modlili w intencji naszych drogich zmarłych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Wypominki jednorazowe w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. w Leśnicach, a w Pogorzelicach dnia 2 listopada br.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.