Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 25-26.12.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Malinowskich; w Pogorzelicach Rodzinom Pań: Danuty i Beaty Klawikowskich. Bóg zapłać!

Dziękuję naszej Parafiance, która chce pozostać anonimowa, za zakupienie 2 butli gazu do ogrzewania kościoła parafialnego. Dziękuję osobom zaangażowanym w przygotowanie, posprzątanie i strojenie naszych kościołów w dekoracje bożonarodzeniowe, za poświęcony czas, otwartość i wysiłek. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznym Adwencie, podczas Mszy św. roratnich. Niech wysyłek duchowy włożony w przygotowanie do narodzin Jezusa owocuje w naszej codzienności.

Podczas zbiórki na Hospicjum łącznie uzbieraliśmy 1690 zł. Serdeczne Bóg zapłać!


2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– sobota – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach
i 12:00 w Leśnicach.
Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00.

– niedziela – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Msze św. w Leśnicach o godz. 9:00 i 12:00 oraz w Pogorzelicach o godz. 10:30.   Tego dnia zbiórka do puszki po Mszach św. na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

Tego dnia zapraszam wszystkie pary małżeńskie na Msze święte. Podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.

– poniedziałek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty,

– wtorek święto śś Młodzianków Męczenników,

– piątek wspomnienie św. Sylwestra, papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Informuję, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.

– sobota uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi, NOWY ROK – Światowy Dzień Pokoju. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach i 12:00 w Leśnicach. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00.


3. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.


4. Przypominam o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych.


5. KOLĘDA.


6.  „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary, również na konto. Dziękuję za przedświąteczną i świąteczną pamięć o mnie jako proboszczu. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności