Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Adwentu – 19.12.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Sprawskich, Piekarz i Wrońskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Bednarek, Ligockich, Heleny Rapalskiej i Marii Kubiak. Bóg zapłać!

Dziękuję Panu Leśniczemu Kazimierzowi Pobiedzińskiemu za ofiarowanie choinek do naszych kościołów w Leśnicach, Pogorzelicach i plebanii. Dziękuję za osadzenie choinek w kościele w Pogorzelicach Panu Leszkowi Grzesik, Kazimierzowi Klawikowskiemu, oraz za pomoc przy osadzaniu choinek w Leśnicach Panu Bartłomiejowi Szczypior. Dziękuję Parafianom za udekorowanie Krzyża Papieskiego oraz Krzyża przy kościele i groty Matki Bożej. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu naprawiliśmy wzmacniacz nagłośnienia w kościele w Leśnicach.

Bardzo serdecznie zapraszam do pomocy w dekorowaniu i strojeniu stajenki betlejemskiej w kościele w Pogorzelicach we wtorek o godz. 18:15, w kościele w Leśnicach w środę po Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– piątek – Wigilia Narodzenia Pańskiegouroczyste Pasterki o godz. 22:00 w Pogorzelicach i 24:00 w Leśnicach.

Podczas wieczerzy wigilijnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązku lecz potrzeby serca i tradycji,

– sobota – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach i 12:00 w Leśnicach.

– niedziela – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Msze św. w Leśnicach o godz. 9:00 i 12:00 oraz w Pogorzelicach o godz. 10:30. Tego dnia zbiórka do puszki po Mszach św. na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

3. Dzisiaj po Mszach św. Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo z Leśnic oraz Strażacy, a także uczniowie z naszej Szkoły Podstawowej w Leśnicach będą rozprowadzali pierogi świąteczne, oraz krasnale bożonarodzeniowe i inne dekoracje, a także zbierali datki na budowę Hospicjum w Pogorzelicach. Polecam ofiarności Parafian i Gości.

4. Przypominam o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych.

5. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. oraz świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena świecy 8 zł. Zostało kilka świec.

6. Bardzo jestem zbudowany postawą Moich Parafian podczas wczorajszej spowiedzi przedświątecznej w Leśnicach. Bóg zapłać za Wasze tak liczne przystąpienie do sakramentu Pokuty i Pojednania, niech te dni, które są przed nami będą naznaczone obecnością Jezusa.

7. Roraty codziennie w Leśnicach do środy włącznie o godz. 17:00. Zapraszam wszystkich do świątyni w Leśnicach z lampionami, w te ostatnie adwentowe dni na czuwanie z Matką Bożą na narodziny Jej Syna, a naszego Zbawiciela.

8. Chorych i starszych Parafian odwiedzę przed Świętami w CZWARTEK od godz. 8:00

9. Kolędy rozpoczniemy po Nowym Roku, a jej plan podam w Święta oraz będzie na stronie internetowej i FB.

10. W minionym tygodniu zmarła: śp. Urszula Lis z Leśnic, lat 88, pochowana w Chocielewku oraz śp. Julian Pantała z Dziechlina, lat 85, Pogrzeb we wtorek o godz. 11:00 w kaplicy na cmentarzu w Lęborku. Dobry Jezu, a nasz Panie…

11. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary, również na konto. Dziękuję za przedświąteczną pamięć o mnie jako proboszczu. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Błogosławionego czasu kończącego się Adwentu.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności