Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Różyło; w Pogorzelicach Rodzinom Pań: Danuty i Beaty Klawikowskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli” – Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach, o godz. 9:00 i 12:00 w Leśnicach. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. I Czwartek Miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej.

Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła dla oznaczenia drzwi naszych domów C+M+B 2022. Znaczy to „Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)” lub inny zapis „Christus Multorum Benefactor”, co oznacza „Chrystus dobroczyńcą wielu”.

– piątek – I Piątek Miesiąca, Msza św. tylko w Leśnicach o godz. 17:00 Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św.

w tym miesiącu NIE BĘDĘ ODWIEDZAŁ CHORYCH z posługą sakramentalną.

– niedziela Chrztu Pana Jezusa.

3. Przypominam o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych.

4. Wizyty duszpasterskie – KOLĘDA 2022

Przez ostatnie miesiące żyjemy w trudnym czasie pandemii i wynikających z niej zagrożeń i obostrzeń. W związku z tym pragnę poinformować, iż tegoroczne wizyty duszpasterskie odbywać się będą w sposób tradycyjny (kapłan odwiedza swoich Parafian w ich domach), przy zachowaniu rygoru sanitarnego (kapłan w maseczce oraz z dezynfekcją dłoni, bez ministrantów).

Pragnę przekazać rodzinom noworoczne błogosławieństwo i poświęcić domy, mieszkania oraz wspólnie się pomodlić. Moja wizyta w Waszych domach ma na celu poznanie Parafian oraz rodzin, a także aktualizację kartotek parafialnych, które są podstawą do wydawania różnego rodzaju dokumentów i zaświadczeń, przygotowania do sakramentów świętych, katolickiego pogrzebu oraz świadczy także o przynależności do naszej parafii.  Szanuję obawy Parafian, którzy z powodu trwającej epidemii boją się przyjąć kapłana w swoim domu. Zachęcam i proszę te osoby o zgłoszenie się do biura parafialnego w celu aktualizacji kartoteki do końca marca br.

Nie chcę nikogo narażać na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Proszę, aby nie przyjmowały kolędy rodziny znajdujące się na kwarantannie lub w izolacji domowej. Jednocześnie w głębi duszy czuję oraz domaga się tego troska duszpasterska, że powinienem wyjść do Parafian, którzy na mnie czekają.

Proszę Parafian o przyjęcie mojej decyzji z życzliwością i ze zrozumieniem.

DataGodzina i miejsceRejon kolędowy
03.01.202215.30 LeśniceLeśnice blok nr 1
04.01.2022Nie ma kolędy
05.01.202215.30 LeśniceLeśnice blok nr 2
06.01.202215.00 LeśniceLeśnice blok nr 3  
07.01.202215.30 LeśniceLeśnice blok nr 4
08.01.202211.00 LeśniceBetlejem, Leśnice – domy przy drodze nr 6, szkoła, Leśnice Kolonia, Bąkowo, Piaskowa
09.01.202215.00 LeśniceLeśnice blok nr 5

5. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności