Uroczystość Objawienia Pańskiego „Trzech Króli” – 06.01.2022r.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Tego dnia Msze św. o godz. 9:00 i 12:00 w Leśnicach, o godz. 10:30 w Pogorzelicach. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła dla oznaczenia drzwi naszych domów C+M+B 2022. Znaczy to „Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)” lub inny zapis „Christus Multorum Benefactor”, co oznacza „Chrystus dobroczyńcą wielu”.

Po każdej Mszy św. będzie można zabrać poświęcony i pobłogosławiony zestaw kredy i kadzidła do swojego domu dla oznaczenia naszych domów.

Serdecznie zapraszam!

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności