Ogłoszenia parafialne na Ósmą Niedzielę Zwykłą – 27.02.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Peplińskich z Leśnic PKP; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Gralec i Sacharuk. Bóg zapłać!

Odebrałem z zakładu Złotniczego ROZETA po konserwacji i czyszczeniu cyborium – puszkę do rozdawania Komunii Św. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– W środę 2 marca przypada ŚRODA POPIELCOWA. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 w Pogorzelicach i 17.00 w Leśnicach przyjmiemy na nasze głowy poświęcony popiół na znak nawrócenia i pokuty oraz rozpoczęcia Wielkiego Postu. Postarajmy się wytrwać w dobrych postanowieniach.

W Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY, czyli jakościowy (nie spożywamy potraw mięsnych) oraz ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta dziennie) obowiązuje wszystkich miedzy 18 a 60 rokiem życia.

Rozpoczynamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16.00.

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach i o godz. 10.00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– czwartek I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania, kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

piątek I piątek miesiąca – spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15.00, w Leśnicach od godz. 16.30. Serdecznie zapraszam.

– sobota – I sobota miesiąca – wyjątkowo w tym miesiącu chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę 12 marca.

3. Przypominam o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych.

4.  Już dzisiaj zapraszam wszystkich Parafian i Gości do przeżywania w naszej parafii REKOLEKCJI WIELKOPOSTYNYCH, które rozpoczniemy 13 marca br., a poprowadzi je ks. Marcin Woelke, twórca portalu internetowego priest.pl

5. Dzisiaj i w Środę Popielcową po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc Ukrainie. Bóg zapłać!

6. W tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Ulenberg, lat 73. Dobry Jezu, a nasz Panie…

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

                                                                                                          ks. Tadeusz Drobinski

                                                                                                                      proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności