Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu (Laetare – Radości) – 27.03.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Anny i Wiesława Muszyńskich z Leśnic; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Zielonka i Mantaj. Bóg zapłać!

Udało się doprowadzić do porządku nasze nagłośnienie w kościele parafialnym w Leśnicach. Dziękuję firmie „Elektronik” z Lęborka wytrwałość i pomoc.

– Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16:00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na dekorację Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach i o godz. 10:00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– piątek – I Piątek Miesiąca – spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00, o godz. 16:00 Msza św., w Leśnicach spowiedź od godz. 16:30 do 17:00, o godz. 17:00 Droga Krzyżowa i Msza św.

– sobota – I Sobota Miesiąca – od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą duszpasterską.

3. PACZKA   DLA   UKRAINY – Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w kompletowanie paczek dla mieszkańców Ukrainy. Dziękuję za Waszą otwartość, ofiarne serca oraz tak szybką odpowiedź na potrzebujących pomocy. Dziękuję koordynatorom: Państwu Kijewskim z Dziechlina, Pani Sołtys Marzenie Piotrowskiej z Leśnic i Państwu Medalion z Pogorzelic. Bóg zapłać!

4.  3 kwietnia, w niedzielę, w naszym powiecie odbędą się Lęborskie Pola Nadziei. Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne zaprasza do wzięcia udziału i wsparcia budowy hospicjum.

Wolontariusze po wszystkich Mszach świętych będą dzielić się z Państwem żonkilami jako symbolem jedności z osobami cierpiącymi i potrzebującymi naszej uważności.

Zapraszamy.

5. Dziękuję za przystąpienie do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, przystąpiło 15 Parafian. Bóg zapłać!

6. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Kościerzynie. Wyjazd w Niedzielę Palmową 10 kwietnia ok. 11:30, powrót ok. godz. 19:00. W programie Msza Święta, koncert ewangelizacyjny, posiłek, spotkanie z młodzieżą. Koszt od osoby 25 zł. Proszę zapisywać się do niedzieli 3 kwietnia u ks. proboszcza.

7. Zapraszamy wszystkich Seniorów z naszej parafii na zajęcia Klubu Seniora do Pogorzelic w środę o godz. 16:00 do świetlicy wiejskiej. Bardzo ciekawy program zajęć.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.