Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Bugała z Leśnic; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Rapalskich: Teresy i Marcelego oraz Bogusławy i Stanisława. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty oraz modlitwy za urodzaje,

– wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, patronki Europy (od 1999 roku), dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej,

– od 1 do 8 maja Tydzień biblijny.

3. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Dzisiaj i za tydzień, po Mszach św. zbiórka do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Kwota, którą w ramach ubezpieczenia zbiorowego mamy obowiązkowo do zapłacenia wynosi 1300 zł na rok. Polecam ofiarności Parafian i Gości oraz składam serdeczne Bóg zapłać!”

5. Jesteśmy parafią maryjną, zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności