Ogłoszenia parafialne na Trzecią Niedzielę Wielkanocy – 01.05.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Foryś z Leśnic; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Zuzanny i Zbigniewa Kiełpińskich i Małgorzaty i Filipa Paczuła. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu ukończyłem prace na poddaszu kościoła parafialnego w Leśnicach zrobiłem nową podłogę oraz schody. Prace  te były konieczne, ponieważ dotychczasowe, prowizoryczne wejście od wielu lat zagrażało bezpieczeństwu, a także niszczyło fragment dachu naszego kościoła. Dachówki były wypychane przez złamaną płytę OSB.

Obecna konstrukcja matalowo-drewniana, wykończona płytą OSB, jest przymocowana do podłoża oraz ściany, zawieszona na metalowym szkielecie konstrukcji dachowej.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

– wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, Msze św. wg porządku niedzielnego, w Leśnicach o godz. 9:00 i 12:00, w Pogorzelicach o godz. 10:30.

– środa wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków

– czwartek I Czwartek Miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek święto śś Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów, I Piątek Miesiąca, spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00, Msza św.; w Leśnicach spowiedź od 16:30 do 17:00, Msza św.

– sobota I Sobota Miesiąca, od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Kwota, którą w ramach ubezpieczenia zbiorowego mamy obowiązkowo do zapłacenia wynosi 1300 zł na rok. Polecam ofiarności Parafian i Gości oraz składam serdeczne Bóg zapłać!”

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności