Ogłoszenia parafialne na 9 Niedzielę Zwykłą – 02.06.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Magdaleny i Arkadiusza Płotka; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Elżbiety i Andrzeja Sobczak, oraz Katarzyny i Aleksandra Sobczak. Bóg zapłać!

Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz ustrojenie domów (okien) na uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję służbie liturgicznej za służbę przy Ołtarzu Pana, inicjującym śpiew, Paniom czytającym czytania oraz śpiewającej psalm, Różom Różańcowym z Leśnic i Pogorzelic, Panom niosącym baldachim, naszym Strażakom z OSP oraz MDP za wszelką pomoc i zabezpieczenie trasy procesji, Panu Szymonowi Medalion za nagłośnienie podczas całej trasy procesji, Dzieciom I komunijnym za niesienie symboli religijnych oraz sypanie kwiatków, ich Rodzicom za wsparcie i pomoc oraz Wszystkim Parafianom i Gościom za piękną modlitwę i zaangażowanie oraz świadectwo wiary. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy, po Mszy św. o godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY do godz. 18.00,
  • środa wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
  • czwartek I Czwartek Miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej, podczas Mszy św. dokonam poświęcenia i pobłogosławienia wianków
  • piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w oktawie Uroczystości Bożego Ciała, poprzez Eucharystię oraz procesję do piątku włącznie dookoła naszego kościoła parafialnego w Leśnicach, I Piątek Miesiąca, spowiedź w Leśnicach od 14.30 do 15.00, o godz. 15.00 Msza św. Rodzina Różańcowa z Leśnic odmówi różaniec po Mszy św.; spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15.30 do 16.00, o godz. 16.00 Msza św.
  • sobota wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Mieliśmy do zapłacenia 1600 zł, a zebraliśmy 2331 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary wszystkim Parafianom i Gościom. Nadwyżkę w kwocie 731 zł przeznaczam na nowy płot kościoła parafialnego w Leśnicach. Raz jeszcze Wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Czerwcowe.

6. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w ramach Dnia Dziękczynienia. Polecam ofiarności Parafian i Gości i składam serdeczne Bóg zapłać!

7. Zmarł nasz parafianin śp. Zygmunt Wojtyna z Leśnic, lat 74. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.30 w kaplicy na cmentarzu w Lęborku. Różaniec w kościele w Leśnicach: dzisiaj o godz. 16.00, oraz we wtorek w kaplicy na cmentarzu w Lęborku o godz. 10.00. Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

 

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności