Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzicom dzieci I Komunijnych oraz sobotnich nowożeńców Kuryło i Mielewczyk; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Sarnowskich i Ciszek. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, rocznica pobytu Jana Pawła II w Pelplinie (1999r.)

– środa wspomnienie św. Jadwigi, królowej,

– czwartek święto Jezus Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– sobota wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

– niedziela – Trójcy Najświętszej – Uroczysta I Komunia Święta w Leśnicach o godz. 12:00.

3. Mamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20.

5. Gratuluje naszym Parafianom: Pani Renacie Bieluń i Państwu Janinie, Grzegorzowi oraz synowi Adamowi Wiczkowskim z Leśnic,  wygrania w konkursie „Jałmużna wielkopostna” – SKARBONKI CARITAS. Otrzymują nagrody książkowe. Serdecznie gratuluje!!!

6. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w ramach Dnia Dziękczynienia. Polecam ofiarności Parafian i Gości i składam serdeczne Bóg zapłać!

7. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na próbę liturgiczną do kościoła w Leśnicach w poniedziałek o godz. 17:00.

8. Zapraszam WSZYSTKICH  RODZICÓW dzieci I Komunijnych do sprzątania i dekorowania naszego kościoła parafialnego w piątek o godz. 19:00.

9. Spowiedź dzieci i rodzin przeżywających I Komunię Św. w sobotę o godz. 9:00 w Leśnicach. Dzieci przychodzą odświętnie ubrane (galowo), ale nie w alby.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności