Ogłoszenia parafialne na Dwunastą Niedzielę Zwykłą – 19.06.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Kolaczuch z bloku nr 1; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Kostyk-Rychert i Sowińskich. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję Strażakom za niesienie baldachimu, zabezpieczenie trasy precesji oraz wszelką pomoc, niosącym chorągwie, służbie liturgicznej, dzieciom I Komunijnym, dziewczynkom starszym i młodszym za sypanie kwiatków, dziękuję prowadzącym śpiew w czasie liturgii oraz całej procesji, Różom Różańcowym z Leśnic i Pogorzelic. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz ołtarza Eucharystycznego mieszkańcom Dziechlina oraz mieszkańcom Pogorzelic, Leśnic, osiedla leśnego i strony kolejowej. Dziękuję wszystkim za świadectwo wiary, pielęgnujmy miłość i relację z Jezusem obecnym w Eucharystii, podczas każdej Mszy św. św.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

– czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Podczas Mszy św. o godz. 17:00 w Leśnicach pobłogosławię wianki, Dzień Ojca, pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwie i życzeniach.

– piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w oktawie Uroczystości Bożego Ciała, poprzez Eucharystię oraz procesję do piątku włącznie dookoła naszego kościoła parafialnego w Leśnicach.

– sobota wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny,

3. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20.

4. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, oraz wszystkim Ojcom z okazji Dnia Ojca,  składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności