Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Adwentu – 20.12.2020r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Rekowskich z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom Wójcik, Grzesik, Dzieciuch i Zawisza. Bóg zapłać!

2. Serdeczne podziękowania dla Pana Leśniczego Leśnic za podarowanie choinek, dziękuję Parafianom, za udekorowanie krzyża przy plebanii, groty MB przy naszym kościele, dziękuję za ofiarowanie lampek i ozdób choinkowych, stojaków do choinek oraz bukietu kwiatów. Bóg zapłać! Od dzisiejszej niedzieli, w naszych świątyniach jest przyniesione przez harcerzy Światełko Betlejemskie (bardzo dziękuję za trud i dar naszym Harcerzom). Istnieje możliwość zabrania światełka do swoich domów, by podczas wieczerzy wigilijnej był obecny ten żywy znak naszej łączności z miejscem, w którym narodził się nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.

3. Można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.

4. Dziękuję tym Parafianom, którzy skorzystali w dniu wczorajszym z Sakramentu Pokuty Pojednania. Niech łaska Boża rozwija się w naszym życiu.

5. Zwracam się z prośbą do Parafian, którzy pragną włączyć się w pomoc przy dekoracji bożonarodzeniowej naszych kościołów. W Pogorzelicach stroić będziemy w poniedziałek o godz. 18.15, a w Leśnicach we wtorek o godz. 18.15. Serdecznie zapraszam.

6. Ostatnie roraty codziennie w Leśnicach o godz. 17.00 do środy włącznie.

7. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się charytatywny kiermasz i zbiórka ofiar dla Laury chorej na SMA, pod hasłem: „Potrawę kupujesz, życie ratujesz”. Są pierogi, pierniki i paszteciki. Zachęcam wszystkich Parafian do włączenia się w to dzieło.

8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– czwartek – Wigilia Narodzenia Pańskiegouroczyste Pasterki o godz. 22.00 w Pogorzelicach i 24.00 w Leśnicach.

Podczas wieczerzy wigilijnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązku lecz potrzeby serca i tradycji,

– piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o godz. 10.30 w Pogorzelicach i 12.00 w Leśnicach.

 Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– sobota – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze św. w Leśnicach o godz. 9.00 i 12.00 oraz w Pogorzelicach o godz. 10.30.

 Tego dnia zbiórka do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!

– niedziela – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

9. W tym roku kolęda – wizyta duszpasterska odbędzie się wyjątkowo w innej formie ze względu na ograniczenia epidemiczne. Danego dnia zgodnie z harmonogramem odwiedzin, zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 18.00 w Leśnicach lub Pogorzelicach, w intencji mieszkańców poszczególnych części parafii, na którą zapraszam całe rodziny. Na koniec zostanie pobłogosławiona woda (którą proszę przynieść ze sobą w naczyniu-pojemniku do kościoła) oraz udzielone uroczyste błogosławieństwo, rozdam pamiątkowe obrazki kolędowe, poświęcę i pobłogosławię dewocjonalia, które Parafianie przyniosą do świątyni. Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku. Harmonogram kolędowych Mszy św. podam w najbliższych dniach.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i rozpoczynającego się tygodnia, składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności