Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Szóstą Niedzielę Zwykłą – 25.09.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Joanny i Bogusława Muszyńskich z bloku nr 2 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Łosiak i Syldatk. Bóg zapłać!

Dziękuję wszystkim za złożone ofiary, szczególnie za ofiary indywidualne od rodzin na rzecz remontu. Bóg zapłać! Wykonane  prace polecam ofiarności Parafian i Gości – „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– wtorek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera,

– środa wspomnienie św. Wacława, męczennika,

– czwartek święto Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów,

– piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– sobota I Sobota Miesiąca, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Zapraszam i zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych z racji, ślubów, jubileuszy, rocznic oraz za zmarłych na nowy 2023 rok. Pary pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński w 2023 roku proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym.

4. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Dzieci z klas III zapraszam 1 października na Mszę św. do kościoła w Leśnicach, tego dnia otrzymają poświęcone i pobłogosławione różańce.

5. Pragnę podzielić się wielką radością, bowiem nasi Parafianie Państwo Aleksandra i Adam Bieluch ukończyli z wielkim sukcesem przygotowanie oraz zakończyli egzaminem INER Polska  i weszli w skład Diecezjalnego Zespołu Doradców Życia Rodzinnego oraz otrzymali misję kanoniczną Księdza Biskupa Diecezjalnego uprawniające do przygotowywania par do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego oraz prowadzenia Poradni Życia Rodzinnego. Państwu Aleksandrze i Adamowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu łask w dawaniu świadectwa o Bożej miłości.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności