Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Piątą Niedzielę Zwykłą – 18.09.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Elwiry i Sebastiana Szydłowskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Beaty Klawikowskiej i Danuty Klawikowskiej. Bóg zapłać!

Dziękuję Pani Krystynie Rudniewskiej, za przystrzyżenie róż przy naszym kościele parafialnym w Leśnicach. Bóg zapłać!

Trwa remont kuchni i korytarza wewnętrznego plebanii.

W kościele parafialnym w Leśnicach położono instalację elektryczną – oświetlenie na poddaszu kościoła oraz w pomieszczeniu technicznym wieży, a także w kantorku pod schodami na chór. Wymieniono bezpieczniki i znormalizowano tablicę rozdzielczą w zakrystii kościoła w Leśnicach. Wymieniliśmy na nowe w kościele w Leśnicach i Pogorzelicach łączenia uziomu piorunochronowego, ponieważ były skorodowane. Wykonano również we wszystkich obiektach parafialnych niezbędne pomiary elektryczne i sporządzono stosowną wymaganą dokumentację.

Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary, szczególnie za ofiary indywidualne od rodzin. Bóg zapłać! Prace polecam ofiarności Parafian i Gości – „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– wtorek wspomnienie śś Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników z Korei,

– środa święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

– piątek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera,

3. Zapraszam na Mszę św. w piątek o godz. 17:00, do kościoła w Leśnicach, Rodziców dzieci, które z klas 3 szkoły podstawowej rozpoczynają swoje przygotowanie do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie.

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się dnia 4 czerwca 2023 roku o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Leśnicach.

4. Bardzo dziękuję za przygotowanie i reprezentowanie naszej parafii na Dożynkach Powiatowych w Krępie Kaszubskiej. Nasz wieniec został wyróżniony i otrzymaliśmy oprócz pamiątkowego dyplomu nagrodę w wysokości 300 zł. Nagroda jest do dyspozycji i wykorzystania przez osoby wykonujące wieniec. Serdecznie dziękuję za poświęcony czas i włożony trud. Bóg zapłać!

5. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Pan Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska Zdzisław Chojnacki informuje o możliwości bezpłatnego wyjazdu do Muzeum Stutthof dla seniorów (emerytów) z terenu Gminy. Gmina zapewnia transport oraz ciepły posiłek. Wejście do muzeum jest bezpłatne. Wyjazd planowany jest na październik, zgłoszenia do 30 września w Urzędzie Gminy pokój nr 15 lub telefonicznie: 59 861 24 28 wew. 22 lub 607 816 207 lub u sołtysa. Serdecznie zapraszamy

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności