Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Eweliny i Artura Brylowskim z bloku nr 3 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Szuba i Pieniak. Bóg zapłać!

Zapraszam chętne osoby do posprzątania terenu przy kościele w Leśnicach w sobotę o godz. 9:00, proszę zabrać własny sprzęt.

W tygodniu wymieniłem na nowe poszycie klapy od zabudowy wody przy naszym kościele parafialnym w Leśnicach.

Obecnie trwają obligatoryjne prace pomiarowe w naszych kościołach w Leśnicach i Pogorzelicach Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Inspektoratu Straży Pożarnej mające na celu bezpieczeństwo oraz aktualizację ksiąg obiektów budowlanych i zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Zakończyliśmy remonty ostatnich tygodni w naszych kościołach i plebanii. Szczegóły znajdują się w relacji i fotorelacji na koncie Facebook’owym i na stronie www naszej Parafii. Całkowity koszt wszystkich prac wyniósł: 36.147 zł. Serdeczne podziękowania składam na ręce tych, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tych inwestycji oraz złożyli ofiary na ten cel. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, dzień modlitw za Wspólnoty Życia Konsekrowanego-klauzurowe,

– wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów i inicjujących śpiew również w naszej wspólnocie parafialnej,

– czwartek wspomnienie śś. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu,

3. Dziękuję młodzieży za piękne przeżycie wczorajszych rekolekcji kerygmatycznych oraz Rodzicom za umożliwienie im uczestnictwa.

4. Za tydzień rozpoczniemy kolejny Adwent w naszym życiu. Podczas Mszy św. dokonam pobłogosławienia i poświęcenia opłatków na stół wigilijny oraz rozpoczniemy rozprowadzanie świec CARITAS.

5. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze obchody Dnia Młodzieży, o godz. 16:00 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Rozpoczniemy Mszą św., po której Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz poczęstunek. Zapraszamy młodzież z naszej parafii oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc materialną dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności