Ogłoszenia parafialne na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu – 18.02.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Weroniki Bobruckiej i Mateusza Kraszewskiego; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Elżbiety i Józefa Tomaszewskich, oraz Beaty i Jakuba Murzynowskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • czwartek święto Katedry św. Piotra, Apostoła,
  • NABOŻEŃSTWA PASYJNE:
    • DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16.00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
    • GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach i o godz. 10.00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież (szczególnie przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania) oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

3. Rozpoczynamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Przygotowujemy się jako wspólnota parafialna do Roku Świętego 2025, w związku z tym, po zachęcie Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, po naszej parafii będzie wędrował obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jako patronki naszej diecezji.

Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025r.) Obraz w naszej parafii rozpocznie peregrynację od Rekolekcji Wielkopostnych 25 lutego br. i zostanie przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy, za tydzień, od 2 Niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi je ks. Krzysztof Malczewski, wikariusz z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku. Już dziś pomyślmy, by zarezerwować sobie czas…

6. Rozpoczynamy akcję „Skarbonka miłosierdzia”, w tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap (diecezja Madang) w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący ze Skarszew ks. Michał Szulc. Skarbonki będę rozdawał na Drodze Krzyżowej w środę i w piątek.

7. Za tydzień po Mszach św. odbędzie się zbiórka na pomoc polskich misjonarzy „Ad gentes”. polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

8. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

9. Po Mszy św. można nabyć w zakrystii paschaliki wielkanocne w cenie 12 zł. Jako świeca podczas uroczystej Wigilii Paschalnej oraz procesji, symbolizujące naszą gotowość na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

10. Parafia NMP Królowej Polski w Lęborku zaprasza na „Randki Małżeńskie” – spotkania służące pogłębieniu więzi, wzajemnej miłości, znalezieniu czasu na rozmowę. Odbędzie się ono 21.02. br. o godz. 18.30 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego). Zapewniona będzie opieka dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

11. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności na czas Wielkiego Postu.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności