Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Adwentu – 18.12.2022r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Sadkowskich, Stolc i Lela z bloku nr 4 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Jolanty i Stanisława Wrześniewskich, Eweliny i Krzysztofa Wrześniewskich, Zdzisławy i Andrzeja Zielińskich oraz Renaty i Mirosława Guzek. Bóg zapłać!

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w dekorowaniu choinek i stajenki betlejemskiej w kościele w Pogorzelicach we wtorek o godz. 18:15, w kościele w Leśnicach w środę po Mszy św. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– sobota – Wigilia Narodzenia Pańskiegouroczyste Pasterki o godz. 22:00 w Pogorzelicach i 24:00 w Leśnicach.

Podczas wieczerzy wigilijnej zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązku lecz potrzeby serca i tradycji,

– niedziela – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. o godz. 10:30 w Pogorzelicach i 12:00 w Leśnicach. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:00.

3. Bóg zapłać za Wasze tak liczne przystąpienie do Sakramentu Pokuty i Pojednania, niech te dni, które są przed nami będą naznaczone obecnością Jezusa, który pragnie każdego z nas obdarzać miłością.

4. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian wraz z Sołectwem w Pogorzelicach, Klubem Seniora z Pogorzelic i Fundacją Lokalną na Wigilię dzisiaj o godz. 16:00 do świetlicy wiejskiej w Pogorzelicach.

5. Ostatnie roraty w piątek w Leśnicach o godz. 17:00. Zapraszam wszystkich z lampionami, przygotowujemy się na przyjście Pana Jezusa.

6. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św.

7. Chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną odwiedzę przed Świętami w PIĄTEK od godz. 8:00

8. Kolędy rozpoczniemy po Nowym Roku, a jej plan podam w Święta oraz będzie na stronie internetowej parafii i Facebook.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej. Niech kończący się Adwent będzie naszym wyczekiwaniem na Zbawiciela….

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności