Ogłoszenia parafialne na Siódmą Niedzielę Zwykłą – 19.02.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Marty i Mariusza Lis z bloku nr 5 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Kostyk-Rychert i Sowińskich. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 18:00,

– środa, 22 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA. Podczas Mszy św. o godz. 16:00 w Pogorzelicach i 17:00 w Leśnicach przyjmiemy na nasze głowy poświęcony popiół na znak nawrócenia i pokuty oraz rozpoczęcia Wielkiego Postu. Postarajmy się wytrwać w dobrych postanowieniach, aby podjąć walkę duchową ze swoimi grzechami i słabościami.

W Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY, czyli jakościowy (nie spożywamy potraw mięsnych) oraz ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta dziennie) obowiązuje wszystkich miedzy 18 a 60 rokiem życia.

Rozpoczynamy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 w Leśnicach,
w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16:00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach
i o godz. 10:00 w Pogorzelicach
.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy od 2 Niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi je ks. Adam Lamkiewicz, wikariusz z parafii w Kostkowie. Już dziś pomyślmy, by zarezerwować sobie czas…

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. zbiórka ofiar na pomoc Ukrainie. „Bóg zapłać!”

4. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Fundacja Lokalna, Klub Seniora z Pogorzelic oraz nasza Parafia zapraszamy na wernisaż fotograficzny pt.: „Piękno nie ma wieku”, w poniedziałek 20.02.2023 o godz. 18:00 do Świetlicy Wiejskiej w Pogorzelicach.

6. W niedzielę 5 marca będzie możliwość oddania krwi. Krwiobus będzie stał przy remizie Straży Pożarnej w Leśnicach. Rejestracja od godz. 8:00 do godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia, niech Pan Jezus nam błogosławi na rozpoczynający się czas Wielkiego Postu.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności