Ogłoszenia parafialne na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu – 26.02.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Janiny i Grzegorza Wiczkowskim z bloku nr 6 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Kaczmarek i Król. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 18:00,

– czwartek – I Czwartek Miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej.

– piątek – I Piątek Miesiąca – Spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15:30 do godz. 16:00, o godz. 16:00 Msza św. Spowiedź w Leśnicach od godz. 16:30 do godz. 17:00. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa i Msza Św.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16:00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach i o godz. 10:00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– sobota – święto św. Kazimierza Królewicza – I Sobota Miesiąca – od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.

3. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego przeżywania Rekolekcji Wielkopostnych. Rozpoczniemy je od 2 Niedzieli Wielkiego Postu (za tydzień), poprowadzi je ks. Adam Lamkiewicz, wikariusz z parafii w Kostkowie. Już dziś pomyślmy, by zarezerwować sobie czas…

4. Rozpoczęliśmy czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar na pomoc Ukrainie. „Bóg zapłać!”

6. Rozpoczynamy akcję „Skarbonka miłosierdzia” w tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które na wojnie straciły swoich rodziców.

7. W niedzielę 5 marca będzie możliwość oddania krwi. Krwiobus będzie stał przy remizie Straży Pożarnej w Leśnicach. Rejestracja od godz. 8:00 do godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia, niech Pan Jezus nam błogosławi na czas Wielkiego Postu.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności