Ogłoszenia parafialne na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu – 12.03.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Magdaleny Lis i Pawła Razimowicz z bloku nr 6 w Leśnicach; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Elżbiety i Andrzeja Gąsior i Krystyny Ślusar. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek – rocznica wyboru papieża Franciszka (2013r.), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata. Po Mszy św. o godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej, do godz. 18:00.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 w Leśnicach,
w Pogorzelicach w środę o godz. 16:00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8:30 w Leśnicach
i o godz. 10:00 w Pogorzelicach
.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

– niedziela – odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP w kościele filialnym w Pogorzelicach o godz. 10:30 połączony z prezentacją wykonanych prac w Hospicjum Stacjonarnym.

3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki dla polskich misjonarzy „Ad gentes”. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać!

4. Trwamy w czasie SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych, za Wasz trud, udział, modlitwę, świadectwo wiary i zaangażowanie, oraz złożone ofiary. Niech dobry Jezus umacnia naszą wiarę w drodze do nieba. Bóg zapłać!

Dziękuję także za pomoc w ugoszczeniu księdza rekolekcjonisty Rodzinom z Leśnic oraz Paniom z Pogorzelic. Bóg zapłać za bezinteresowną Waszą gościnność oraz otwarte serce.

6. W ubiegłym tygodniu w akcji oddania krwi zarejestrowało się 31 dawców, pobrano 11850 ml krwi od 28 dawców. Bóg zapłać za ten dar życia.

7. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Jabłońską z Pogorzelic, lat 66. Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom, składam najserdeczniejsze życzenia, niech Pan Jezus nam błogosławi na czas wielkopostnych zmagań.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności