Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej – 02.04.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Hanny i Łukasza Mielewczyk, Agnieszki i Jerzego Główka oraz Doroty i Mateusza Fornalik z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Krystyny, Adama Wrześniewskich, Małgorzaty, Piotra Wrześniewskich, Haliny Raczkowskiej oraz Aleksandry i Adama Bieluch. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję Pani Urszuli oraz Filipowi, Piotrkowi, Filipowi, Oskarowi, Piotrkowi -naszej młodzieży z Pogorzelic i Leśnic za pomoc w uprzątnięciu terenu wokół kościoła w Pogorzelicach. Bóg zapłać!

Dziękuję Paniom z Leśnic za uporządkowanie terenu wokół kościoła parafialnego w Leśnicach. Bóg zapłać!

Dziękuję bardzo serdecznie za przygotowanie palm na dzisiejszą Niedzielę Palmową do kościoła w Leśnicach i Pogorzelicach. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– dzisiaj rocznica śmierci św. Jana Pawła II (2005r.), oraz rocznica sakry biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2005r.), którego niech Bóg zachowa w najdłuższe lata,

– w środę Droga Krzyżowa w Pogorzelicach o godz. 16:00. Podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE  MĘKI,  ŚMIERCI  I  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO 
W  NASZEJ  PARAFII:

WIELKI  CZWARTEK

o godz. 17:00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ. Podczas Eucharystii będzie udzielana Komunia Św. pod dwiema Postaciami: Ciała i Krwi Pańskiej. Po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00. W tym czasie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

WIELKI  PIĄTEK

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ: o godzinie 16:00 w POGORZELICACH, a o godz. 18:00 w LEŚNICACH oraz ADORACJA KRZYŻA. Po Adoracji Krzyża, Komunia św., a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 20.00. GORZKIE ŻALE odśpiewamy wspólnie zaraz po Liturgii Męki Pańskiej. Podczas Adoracji Krzyża zbieramy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Bóg zapłać!

w Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY, (tzw. święty post paschalny), czyli jakościowy (nie spożywamy potraw mięsnych) oraz ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta), obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

WIELKA  SOBOTA

– ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

                            – Dziechlino o godz. 9:30,

                    Pogorzelice o godz. 10:30,

                            – Leśnice o godz. 11:15.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 18:30 do godz. 20:00. O godz. 19:30 różaniec Róży Różańcowej.

o godz. 20:00 w Leśnicach rozpocznie się LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ zakończona procesją rezurekcyjną. Przynosimy świece – paschaliki.

WIELKANOC – NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

godz. 8:00 w Pogorzelicach – procesja rezurekcyjna z Eucharystią,

godz. 10:30 w Leśnicach. Nie będzie Mszy o godz. 12:00.

Serdecznie  zapraszam  do  udziału w  najważniejszych  wydarzeniach  naszej  wiary

3. Bóg zapłać za liczny udział w sobotniej spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii. Okazja do spowiedzi w ramach „Nocy Konfesjonałów” w parafii NMP Królowej Polski w Lęborku we wtorek 04.04 od godz. 19:30 do 22:00, a w naszej parafii w czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu po zakończonej liturgii do godz. 19.00 w Leśnicach.

4. Trwamy w czasie SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. Dzisiaj młodzież z naszej parafii udaje się do Kościerzyny na Dzień Młodych.

6. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary do skarbonek CARITAS jako nasza wielkopostna pomoc bliźnim.

8. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Zdanowski, zam. parafia Szpetal Górny, kawaler

Natalia Sabina Bugała, zam. parafia Leśnice, panna,                               Zap. I.

Michał Mateusz Kolasiński, zam. parafia Potęgowo, cywilnie związany

Sylwia Kolasińska z d. Nowicka, zam. parafia Potęgowo, cywilnie związana,               Zap. I.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom, składam najserdeczniejsze życzenia, niech każdy z nas znajdzie czas na spotkanie z Jezusem podczas Triduum Paschalnego, by doświadczyć cudu Zmartwychwstania naszego Pana.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności