ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO W NASZEJ PARAFII

WIELKI  CZWARTEK

O godz. 17:00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ. Podczas Eucharystii będzie udzielana Komunia Św. pod dwiema Postaciami: Ciała i Krwi Pańskiej.

Po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00. W tym czasie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

WIELKI  PIĄTEK

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ: o godzinie 16:00 w POGORZELICACH, a o godz. 18:00 w LEŚNICACH oraz ADORACJA KRZYŻA.

Po Adoracji Krzyża, Komunia św., a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 20:00.

GORZKIE ŻALE odśpiewamy wspólnie zaraz po Liturgii Męki Pańskiej. Podczas Adoracji Krzyża zbieramy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Bóg zapłać!

W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY, (tzw. święty post paschalny), czyli jakościowy (nie spożywamy potraw mięsnych) oraz ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta), obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

WIELKA  SOBOTA

ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

Dziechlino o godz. 9:30,

Pogorzelice o godz. 10:30,

Leśnice o godz. 11:15.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 18:30 do godz. 20:00. O godz. 19:30 różaniec Róży Różańcowej.

O godz. 20:00 w Leśnicach rozpocznie się LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ zakończona procesją rezurekcyjną. Przynosimy świece-paschaliki.

WIELKANOC – NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

Godz. 8:00 w Pogorzelicach – procesja rezurekcyjna z Eucharystią,

Godz. 10:30 w Leśnicach. Nie będzie Mszy o godz. 12:00.

PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY

Msze św. o godz. 9:00 i 12:00 w Leśnicach, a w Pogorzelicach o godz. 10:30. Jest to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, jak co roku zbieramy ofiary do puszki na ten cel. Bóg zapłać!

Serdecznie zapraszam do udziału w najważniejszych wydarzeniach Naszej Wiary.

ks. Tadeusz  Drobinski

proboszcz

POBIERZ

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności