Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkanocy – 07.05.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pani Małgorzaty Wandtke z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Lucyny i Jana Bednarek, oraz Heleniy i Jana Rapalskich. Bóg zapłać!

Dziękuję za złożenie ofiary indywidualnej przez rodzinę z Pogorzelic w kwocie 100 zł., którą przeznaczam na malowanie dachu kościoła w Pogorzelicach. Bóg zapłać!

– poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Adoracja  Najświętszego  Sakramentu w ciszy do godz. 18.00,

– sobota zapraszam na nabożeństwo FATIMSKIE, po Mszy św. o godz. 17:00 odmówimy Różaniec Fatimski oraz udamy się do groty Matki Bożej,

– od 14 do 17 maja modlimy się za urodzaje oraz za kraje głodujące,

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary do puszki na ubezpieczenie obiektów naszej parafii. Mieliśmy do zapłacenia 1400 zł, a zebraliśmy 1990 zł. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony postawą moich Parafian i Gości. Nadwyżkę w kwocie 590 zł przeznaczam na malowanie konstrukcji dachu kościoła w Leśnicach oraz malowanie dachu kościoła w Pogorzelicach. Raz jeszcze Wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.