Ogłoszenia parafialne na Szóstą Niedzielę Wielkanocy – 14.05.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Luizy i Mariusza Górlikowskich z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marii i Stanisława Kubiak, oraz Gabrieli i Piotra Ligockich. Bóg zapłać!

Dziękuję za złożenie ofiary indywidualnej przez rodzinę z Leśnic w kwocie 100 zł, którą przeznaczam na postawienie krzyża przy remizie OSP w Leśnicach. Bóg zapłać!

Dziękuję Rodzicom dzieci przygotowującym się do I Komunii Św. za wyczyszczenie polbruku przy naszym kościele parafialnym w Leśnicach.

Zapraszam wszystkich Parafian na poświęcenie nowego krzyża przy kościele w Pogorzelicach, w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek, wtorek i środa modlimy się w ramach dawnych dni krzyżowych o urodzaje,

– wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski,

– niedziela – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE,

3. Parafia NMP Królowej Polski serdecznie zaprasza wdowy i wdowców na spotkanie wielkanocne: Msza św. i nabożeństwo majowe, w piątek 19 maja br. o godz. 18:00.

4. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

5. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Zbliżamy się do uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca br.) W tym roku procesja będzie miała miejsce w Leśnicach – strona kolejowa. Po Mszy św. przy OSP Leśnice o godz. 12:00 rozpoczniemy procesję do 4 ołtarzy.

          Proszę o przygotowanie ołtarzy:

          Ołtarz Iprzy bloku nr 1 – mieszkańcy Pogorzelic,

          Ołtarz IIprzy posesji Państwa Kowalewskichmieszkańcy osiedla leśnego z Leśnic,

          Ołtarz IIIprzy posesji Pani Kustusz – mieszkańcy Dziechlina,

          Ołtarz IV oraz ołtarz Eucharystycznyprzy OSP LEŚNICE – mieszkańcy Leśnic strony kolejowej,

7. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20. Zachęcam również do gromadzenia się na wspólnej modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, by wspólnie odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary, również te przekazane na konto parafialne. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności