Poświęcenie nowego Krzyża przy kościele filialnym w Pogorzelicach

Krzyż jest dla chrześcijan przedmiotem szczególnej czci. Jest on bowiem znakiem naszego Odkupienia, którego dokonał Chrystus, jest również znakiem Kościoła, który zrodził się na drzewie krzyża. Krzyż zwiastuje nam także nasze wieczne zbawienie.

          Dnia 13 maja 2023 roku postawiliśmy nowy krzyż przy naszym kościele filialnym w Pogorzelicach, a dnia 21 maja 2023 roku po Mszy św. dokonałem jego poświęcenia i pobłogosławienia z udziałem Parafian.

          Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do postawienie nowego krzyża: Nadleśnictwu Lębork, oraz Panu Janowi Dominieckiemu, Zakładowi Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku, oraz Panu Błażejowi Cichockiemu, Panu Jarosławowi Kustusz za staranne wykonanie krzyża, Panu Wiesławowi Damaszke za profesjonalny transport, oraz Panom: Szymonowi Medalion, Edwardowi Król, Romanowi Gralec, Sylwestrowi Sobczak, Mariuszowi Grzesik, Jackowi Trzeciak, Krzysztofowi Sowińskiemu, Grzegorzowi Reszke za pomoc w montażu.

          Niech krzyż, który postawiliśmy przy naszym kościele filialnym w Pogorzelicach nieustannie przypomina każdemu z nas, kim jesteśmy? Jako ludzie wiary należymy do Chrystusa, który nas zbawił, niech wskazuje nam drogę do naszej świątyni, a tym samym do Pana Jezusa.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności