Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzicom Dzieci I Komunijnych; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Łukasza Syldatk, oraz Anny i Mariusza Łosiak. Bóg zapłać!

Dziękuję Panu Jackowi Klawikowskiemu za skoszenie trawy dookoła kościoła filialnego w Pogorzelicach. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU  W CISZY  do godz. 18.00,

– środa święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny,

– czwartek – I Czwartek Miesiąca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się o powołania, kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek – I Piątek Miesiąca – spowiedź w Pogorzelicach od godz. 15.30 do 16.00, o godz. 16.00 Msza św.; w Leśnicach spowiedź od 16.30 do 17.00, o godz. 17.00 Msza św. Od godz. 8.00 odwiedzę chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną – zmiana terminy ze względu na Uroczystość I Komunii Świętej. Proszę o powiadomienie wszystkich chorych, których odwiedzam, co miesiąc.

– sobota wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy,

– niedziela – uroczystość Trójcy Najświętszej – kończy się czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. – Uroczysta I Komunia Święta w Leśnicach o godz. 12.00.

3. Organizujemy wyjazd na XI edycję „Przystań – Warsztaty dla duszy” dnia 17 czerwca 2023 roku w Pelplinie. Wyjazd dla młodzieży. Uczestnicy mają możliwość udziału w poszczególnych warsztatach: Jak rozważać Boże Słowo? Jak adorować Pana Jezusa? Jak dobrze przygotować się do spowiedzi św.? Jak rozeznawać życiowe powołanie? Muzyczne, Taneczne, Uwielbienia flagami, Medialne – z zakresu kadrowania i montażu materiałów filmowych oraz kształtujące umiejętność świadomego odbioru przekazu medialnego, Rękodzielnicze, Gra terenowa – po zabytkach i ogrodach Pelplina, stanowi innowacyjną formę odkrywania historii dawnego opactwa cysterskiego, Sportowe – profesjonalny trening piłkarski. Koszt uzależniony od ilości uczestników. Zapisy u ks. proboszcza do niedzieli – 11 czerwca br.

4. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach majowych oraz czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.20.

6. Za tydzień po Mszach Św. zbiórka do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w ramach Dnia Dziękczynienia. Polecam ofiarności Parafian i Gości i składam serdeczne Bóg zapłać!

7. Zapraszam na próbę liturgiczną dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. w poniedziałek o godz. 18.00 do kościoła w Leśnicach. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

8. Zapraszam WSZYSTKICH  RODZICÓW dzieci I Komunijnych do sprzątania i dekorowania naszego kościoła parafialnego w piątek o godz. 18.30.

9. Spowiedź dzieci i rodzin przeżywających I Komunię Św. w sobotę o godz. 9.00 w Leśnicach. Dzieci przychodzą odświętnie ubrane (galowo), ale nie w alby.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności