Ogłoszenia parafialne na Dziesiątą Niedzielę Zwykłą – 11.06.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Ewy i Mariana Krauze z Dziechlina; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Katarzyny Kubiak, oraz Małgorzaty i Jerzego Sobczak. Bóg zapłać!

          Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz ustrojenie domów (okien) na uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję służbie liturgicznej za służbę przy Ołtarzu Pana, inicjującym śpiew, Różom Różańcowym z Leśnic i Pogorzelic, naszym Strażakom z OSP oraz MDP za wszelką pomoc i zabezpieczenie trasy procesji, Panu Szymonowi Medalion za nagłośnienie podczas Eucharystii oraz całej trasy procesji, za namiot, który stworzył nieco cienia podczas tego skwarnego dnia, Dzieciom I komunijnym za niesienie symboli religijnych oraz sypanie kwiatków, oraz Wszystkim Parafianom i Gościom za piękną modlitwę i zaangażowanie oraz świadectwo wiary. Bóg zapłać.

            W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (4 czerwca 2023r.), poświęciliśmy nowy krzyż przydrożny, który stanął przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnicach. W ten sposób we wszystkich częściach naszej parafii znajduje się krzyż lub kapliczka, które wskazują, że zamieszkują tam ludzie głębokiej wiary.

            Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do postawienie nowego krzyża przy Remizie OSP w Leśnicech: Wójtowi Gminy Nowa Wieś Lęborska Panu Zdzisławowi Chojnackiemu za udostępnienia miejsca na działce gminnej, Markowi Malinowskiemu za postument, Grzegorzowi Bugale za ofiarowanie drewna oraz nadzorowanie całego procesu przygotowania krzyża, Rafałowi Wilk za obrobienie, zmontowanie krzyża, oraz pomalowanie, Waldemarowi i Wiolecie Sikora z Mojusza za przekazanie kostki, Krzysztofowi Sadkowskiemu za pomoc w transporcie oraz udostępnienie HDS, dzięki, któremu można było krzyż zamontować, Arkadiuszowi Płotce za ofiarowanie ziemi, Grzegorzowi Reszka za opierzenia, Adamowi Bieluch, Arturowi Brylowskiemu, Krystianowi Redzimskiemu, Tadeuszowi Cieszkowskiemu, Pawłowi Bugale oraz strażakom z MDP za ofiarowany czas, pracę i pomoc. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się to postawienia krzyża. Niech to miejsce będzie piękne i odzwierciedla naszą miłość do Pana Jezusa.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– poniedziałek, ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU  W CISZY  do godz. 18:00,

– wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,

– środa wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

– czwartek, obrzęd błogosławieństwa wianków,

– piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w oktawie Uroczystości Bożego Ciała, poprzez Eucharystię oraz procesję do piątku włącznie dookoła naszego kościoła parafialnego w Leśnicach,

– sobota wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W sobotę wyjazd młodzieży na XI edycję „Przystań – Warsztaty dla duszy” w Pelplinie. Wyjazd o godz. 9:00, powrót ok. godz. 22:00.

4. Mamy nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Zachęcam i zapraszam wszystkich Parafian do udziały w nabożeństwach czerwcowych. W Leśnicach codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. W Pogorzelicach codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10:20.

6. W niedzielę 18 czerwca przy Remizie OSP w Leśnicach można będzie oddać krew. Rejestracja od godz. 8:00 do 13:00. Przewidziane są również atrakcje dla całych rodzin. Serdecznie zapraszamy.

7. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Samujło z Pogorzelic, lat 69. Dobry Jezu, a nasz Panie…

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności