Poświęcenie nowego krzyża przy OSP w Leśnicach

„Krzyżu święty nade wszystko
Drzewo przenajszlachetniejsze
W żadnym lesie takie nie jest
Jedno na którym sam Bóg jest
Słodkie drzewo słodkie gwoździe
Rozkoszny owoc nosiło”

          W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (4 czerwca 2023r.), poświęciliśmy nowy krzyż przydrożny, który stanął przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnicach. W ten sposób we wszystkich częściach naszej parafii znajduje się krzyż lub kapliczka, które wskazują, że zamieszkują tam ludzie głębokiej wiary.

          Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do postawienie nowego krzyża: Wójtowi Gminy Nowa Wieś Lęborska Panu Zdzisławowi Chojnackiemu za udostępnienia miejsca na działce gminnej, Markowi Malinowskiemu za postument, Grzegorzowi Bugale za ofiarowanie drewna oraz nadzorowanie całego procesu przygotowania krzyża, Rafałowi Wilk za obrobienie, zmontowanie krzyża, oraz pomalowanie, Waldemarowi i Wiolecie Sikora z Mojusza za przekazanie kostki, Krzysztofowi Sadkowskiemu za pomoc w transporcie oraz udostępnienie HDS, dzięki, któremu można było krzyż zamontować, Arkadiuszowi Płotce za ofiarowanie ziemi, Grzegorzowi Reszka za opierzenia, Adamowi Bieluch, Arturowi Brylowskiemu, Krystianowi Redzimskiemu, Tadeuszowi Cieszkowskiemu, Pawłowi Bugale oraz strażakom z MDP za ofiarowany czas, pracę i pomoc. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się to postawienia krzyża.

          Niech to miejsce będzie wyrazem naszego kultu oraz pobożności, aby Jezus Chrystus prowadził nas pod rogach naszego życia i nam błogosławił.  

ks. Tadeusz Drobinski

proboszcz

Zdjęcia: nadesłane przez Parafian

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności