Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą – 10.09.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Pana Stanisława Basiak z Leśnic strony bloków leśnych; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Adrianny i Krzysztofa Borek oraz Joanny i Szymona Medalion. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek po Mszy św. o godz. 17:00 ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKARMENTU  W  CISZY do godz. 18:00,
  • środa wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
  • czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • sobota wspomnienie śś Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników,
  • od 17 do 23 września obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania,
  • niedziela, dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939r.

3. Pani Sołtys Marzena Piotrowska zaprasza mieszkańców sołectwa Leśnice dnia 12 września o godz. 18:00 do Remizy OSP w Leśnicach na zebranie wiejskie w sprawie uchwalenia budżetu sołeckiego na rok 2024.

4. Organizujemy wyjazd na Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej do Pelplina, dnia 7 października br. Chętne osoby proszę o zapisywanie się u ks. proboszcza.. 

5. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki ofiar na malowanie dachu kościoła filialnego w Pogorzelicach, polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać!

6. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary, również te przeznaczone na malowanie dachu kościoła w Pogorzelicach składane przez rodziny. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności