Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Czwartą Niedzielę Zwykłą – 17.09.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Wioletty i Włodzimierza Kuryło z Leśnic strony bloków leśnych; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Anetty i Piotra Wójcik oraz Mirosławy Grzesik. Bóg zapłać!

2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Parafianom i Gościom za złożone ofiary indywidualne od rodzin osobiście i na konto parafialne, oraz za ofiary złożone go puszki w poprzednią niedzielę. Zebraliśmy do puszki 2.645 zł, na malowanie dachu kościoła w filialnego w Pogorzelicach. Łącznie zebraliśmy 16.045 zł. Informuję, że dzięki Waszej ofiarności zakończyliśmy zbieranie na ten cel. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, po Mszy św. o godz. 17:00 ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKARMENTU  W  CISZY do godz. 18:00,
  • środa wspomnienie śś Andrzeja Kim Tegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników z Korei,
  • czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
  • sobota wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera,

4. Zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 18:00, do kościoła w Leśnicach, Rodziców dzieci, które z klas 3 szkoły podstawowej rozpoczynają swoje przygotowanie do I Komunii Świętej. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się dnia 26 maja 2024 roku o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Leśnicach.

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. Zapraszamy na randki małżeńskie – spotkanie dla wszystkich par pragnących pogłębić swoje więzi. Środa, 20 września br. o godz. 19:00 w parafii NMP Królowej Polski w Lęborku (w Domu Fatimskim).

7. Msza św. dla wdów i wdowców z konferencją w czwartek o godz. 16:30 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku.

8. Organizujemy wyjazd na Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej do Pelplina, dnia 7 października br. Chętne osoby proszę o zapisywanie się u ks. proboszcza.

9. Zapraszamy do oddania krwi w ramach akcji „Oddaj krew z OSP” w niedzielę za tydzień w godz. od 8:00 do 13:00, przy remizie OSP w Leśnicach. Serdecznie zapraszamy.

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary, również te przeznaczone na malowanie dachu kościoła w Pogorzelicach składane przez rodziny. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności