Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Piątą Niedzielę Zwykłą – 24.09.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinom sobotnich nowożeńców: Muszyńska i Ryfka; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Justyny i Pawła Jezierskich, oraz Mieczysława Okrój. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, po Mszy św. o godz. 17:00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18:00,
  • środa wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera,
  • czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  • piątek święto śś Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów, serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00 do kościoła w Pogorzelicach, w intencji  zmarłych oraz o pociechę i Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, wstawiennictwo św. Józefa dla żyjących oraz za Darczyńców Hospicjum w Pogorzelicach.
  • sobota wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, od godz. 8:00 odwiedzę chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, ze względu wyjazd do Pelplina 7 października. Proszę o przekazanie wiadomości chorym, których odwiedzam, co miesiąc.

3. Zapraszam na spotkanie w sobotę (30 września br.) o godz. 17:00, do kościoła w Leśnicach na Mszę św. oraz spotkanie formacyjne:

  • uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej rozpoczynających swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania,
  • uczniów klas 1 Szkoły Średniej kontynuujących swoje przygotowanie.

4. Zapraszamy dzisiaj do oddania krwi w ramach akcji „Oddaj krew z OSP”, rejestracja w godz. od 8:00 do 13:00, przy remizie OSP w Leśnicach. Serdecznie zapraszamy.

5. Pan Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska Zdzisław Chojnacki serdecznie zaprasza dzisiaj o godz. 14:00 na cmentarz w Krępie Kaszubskiej, gdzie odbędzie się uroczystość patriotyczno-religijna ku czci pomordowanych więźniów Obozu Koncentracyjnego Stutthof. Również dzisiaj o godz. 13:00 nastąpi złożenie kwiatów przy obelisku pamięci w Gęsi. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek 6 października br. o godz. 16:30 odbędzie się różaniec, a o godz. 17:00 w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lęborku odbędzie się Msza św. w intencji rodziców i rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności oraz odbędzie się pochówek dzieci utraconych w ostatnich miesiącach.

7. Od niedzieli za tydzień, rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Dzieci z klas III zapraszam 2 października na Mszę św. do kościoła w Leśnicach o godz. 17:00, tego dnia otrzymają poświęcone i pobłogosławione różańce.

8. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

                                       

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności