Ogłoszenia parafialne na Dwudziestą Szóstą Niedzielę Zwykłą – 01.10.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa Teresy i Zygmunta Wojtyna; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Iwony i Jana Sarnowskich, oraz Barbary i Lecha Ciszek. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, po Mszy św. o godz. 17:00 ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18:00,
  • środa wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  • czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,  I Czwartek miesiąca, modlimy się o powołania, kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,
  • piątek I Piątek miesiącaSpowiedź święta w Pogorzelicach od godz. 15:30 do 16:00. O godz. 16:00 Msza św. Spowiedź w Leśnicach od godz. 16:30 do 17:00, o godz. 17:00 Msza św. W trakcie spowiedzi Różaniec Rodziny Różańcowej.
  • sobota wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wyjazd do Pelplina o godz. 7:30 z Leśnic (parking przy kościele), a o godz. 7:40 z Pogorzelic (przystanek PKS na rondzie).

3. W minioną niedzielę w krwiobusie oddaliśmy 9,9 lita krwi od 22 dawców (24 zarejestrowanych). Bardzo dziękuję za zaangażowanie oraz ten cenny dar życia.

4. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. w Leśnicach o godz. 17:00, w Pogorzelicach o godz. 17:00 nabożeństwo. W niedzielę w Leśnicach o godz. 8:30, a w Pogorzelicach o godz. 10:00 – prowadzi Rodzina Różańcowa. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Dzieci z klas III zapraszam 2 października na Mszę św. do kościoła w Leśnicach o godz. 17:00, tego dnia otrzymają poświęcone i pobłogosławione różańce.

5. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

6. W piątek 6 października br. o godz. 16:30 odbędzie się różaniec, a o godz. 17:00 w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lęborku odbędzie się Msza św. w intencji rodziców i rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności oraz odbędzie się pochówek dzieci utraconych w ostatnich miesiącach.

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności