Ogłoszenia parafialne na Trzydziestą Drugą Niedzielę Zwykłą – 12.11.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Kamili i Adama Malinowskich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Marzanny i Piotra Kalinowskich, oraz Doroty i Janusza Raguza. Bóg zapłać!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia wczorajszego dnia 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości, poprzez wspólną modlitwę oraz biesiadowanie przy gęsinie, rogalikach św. Marcina. Dziękujemy Fundacji Lokalnej, Sołectwu Pogorzelice, Bibliotece Publicznej w Pogorzelicach oraz wszystkim Gościom, za piękną integrację i atmosferę. Do następnego wspólnego wydarzenia.

 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, wspomnienie śś Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, po Mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY  do godz. 18:00,
  • piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  • sobota wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

4. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

5. Zapraszamy na Mszę św. za zmarłych współmałżonków w czwartek 16 listopada o godz. 16:30 do kościoła NMP Królowej Polski w Lęborku.

6. Zmarł nasz parafianin śp. Mirosław Guzek z Pogorzelic, lat 58. O terminie uroczystości pogrzebowych poinformuję, gdy będzie on znany. Modlitwy w intencji zmarłego w kościele w Pogorzelicach: niedziela i poniedziałek o godz. 17:00. Dobry Jezu, a nasz Panie…

7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności