Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę Adwentu – 10.12.2023r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Joanny i Błażeja Cichockich; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Doroty i Dariusza Rapalskich, oraz Danuty Sikory. Bóg zapłać!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do piątkowego spotkania ze św. Mikołajem w Pogorzelicach. Dziękuję Fundacji Lokalnej, Sołectwu Pogorzelice, Bibliotece Publicznej w Pogorzelicach oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowania. Dziękuję również za udział dzieciom oraz ich rodzicom i dziadkom. „Tak trzeba żyć”.

 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • poniedziałek, po Mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKARMENTU W CISZY do godz. 18:00,
  • środa wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,
  • od 17 do 23 grudnia Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na pomoc materialną dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

4. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku w Leśnicach o godz. 17:00. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich z lampionami, będziemy przygotowywali się na przyjście Pana Jezusa. W tym roku budujemy ze św. Franciszkiem duchową stajenkę w naszych sercach…

5. W zakrystii oraz w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, po każdej Mszy św. Rozprowadzamy również świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. MAŁA świeca w cenie 12 zł. Zachęcam do nabywania, aby czas świąteczny był dla wielu z nas, szczególnie starszych i samotnych jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości oraz włączenia się w dzieło wspólnoty Kościoła.

6. Parafia NMP Królowej Polski serdecznie zaprasza na „randki małżeńskie”- spotkania służące pogłębieniu więzi, wzajemnej miłości, znalezieniu czasu na rozmowę. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia o godz. 18:00 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego). Zapewniona będzie także opieka dla dzieci.

7. Parafia NMP Królowej Polski organizuje pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w terminie: 25 czerwca – 2 lipca 2024r. Wszelkie informacje w biurze parafialnym „Korony” lub u ks. Wiesława.

8. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszki na cele charytatywne. Polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne „Bóg zapłać!”

9. Jest nowy nr PIELGRZYMA, zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

10. Spowiedź przedświąteczna z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii, w naszej wspólnocie: SOBOTA 16 grudnia:

  • od godz. 9:00 do 9:30 w Leśnicach,
  • od godz. 9:40 do 10:00 w Pogorzelicach.

Zapraszam wszystkich Parafian do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, by przeżyć Święta w bliskości i obecności Pana Jezusa.

11. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności na czas adwentowego czuwania.

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności