Ogłoszenia parafialne na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu – 28.02.2021r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Kiedrowskich z Leśnic, w Pogorzelicach Rodzinom: Kalinowskich i Raguza. Bóg zapłać!

– czwartek – święto św. Kazimierza Królewicza – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej wspólnoty parafialnej,

– piątek – I piątek miesiąca – spowiedź w Leśnicach od godz. 16.30 do godz. 17.00.

– sobota – chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzę za tydzień w sobotę 13 marca od godz. 9.00.

3. Mamy w czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

– DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16.00.

Podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

– GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach i o godz. 10.00 w Pogorzelicach.

\Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież (kandydaci do Bierzmowania) oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

5. Zapraszamy chętnych chłopaków, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Pana Jezusa, a także dziewczyny do śpiewania psalmu i czytania Słowa Bożego.

6. Wychodząc z kościoła w dniu dzisiejszym można złożyć ofiarę do puszki na rzecz polskich misjonarzy w ramach niedzieli „Ad Gentes”. Bóg zapłać.

7. Zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę w środę o godz. 17.00 do kościoła w Leśnicach.

8. W najbliższy czwartek, 4 marca, nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała wizytację pasterską, którą przeprowadzi JE. Ks. Bp Ryszard Kasyna. Zapraszam wszystkich Parafian na Mszę św. wizytacyjną w intencji Parafian o godz. 17.00 do kościoła w Leśnicach.

9. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej.