Ogłoszenia parafialne na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu LAETARE – 10.03.2024r.

1. Troskę o naszą świątynię parafialną w tym tygodniu w Leśnicach powierzam Rodzinie Państwa: Marty i Tadeusza Garbacz; w Pogorzelicach Rodzinom Państwa: Pauliny i Damiana Domańskich, oraz Ewy Stencel. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • środa – rocznica wyboru papieża Franciszka (2013r.), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata!

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

    • DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Leśnicach, w Pogorzelicach w środę o godz. 16.00. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
    • GORZKIE ŻALE we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.30 w Leśnicach i o godz. 10.00 w Pogorzelicach.

Zapraszam dzieci (szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.), młodzież oraz wszystkich Parafian, by łączyć się z cierpieniami Chrystusa i formować swoje serce. Za udział w tych nabożeństwach możemy UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami.

3. Jest czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ, który trwa do uroczystości Trójcy Najświętszej.

4. Bardzo proszę Parafian o zgłaszanie się po Mszach św. w którym dniu pragną gościć w swoich domach obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy (jest to dowolny czas do czerwca 2025 r.) Obraz w naszej parafii już peregrynuje i jest przekazywany z rodziny do rodziny podczas wieczornej Mszy św. w Leśnicach.

5. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Kościerzynie. Wyjazd w Niedzielę Palmową 24 marca ok. 11.30, powrót ok. godz. 18.00. W programie Msza Święta, koncert ewangelizacyjny, posiłek, spotkanie z młodzieżą. Koszt od osoby 40 zł. Proszę zapisywać się do niedzieli 17 marca u ks. proboszcza.

6. Parafia NMP Królowej Polski w Lęborku serdecznie zaprasza na „Randki Małżeńskie” – spotkania służące pogłębieniu więzi, wzajemnej miłości, znalezieniu czasu na rozmowę. Odbędzie się ono 13 marca o godz. 18.30 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego). Zapewniona będzie opieka także dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli kleryka z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie w ramach niedzieli powołaniowej. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie – polecam Waszej ofiarności i składam serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszam na Mszę św. i spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania obu roczników (uczniowie klas 8 SP i 1 szkoły średniej) w niedzielę o godz. 12.00 do kościoła w Leśnicach.

8. Dzisiaj zapraszamy na spektakl oratorium „Trzy Marie” w wykonaniu „Les Femmes” z towarzyszeniem grupy orkiestrowej, który będzie także darem serca dla Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego w Pogorzelicach. Wstęp wolny, a po spektaklu wolontariusze będą rozdawać materiały oraz kwestować. Niedziela 10 marca o godz. 19.15 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Serdecznie zapraszamy.

9. Zmarł nasz parafianin śp. Stefan Zawisza z Pogorzelic, lat 78. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.30 w kościele św. Maksymiliana w Lęborku. Różaniec w intencji zmarłego dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 w Pogorzelicach oraz jutro o godz. 14.00 w kościele św. Maksymiliana w Lęborku. Dobry Jezu, a nasz Panie….

10. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności na czas Wielkiego Postu.

 

Tadeusz Drobinski

proboszcz

Powiązane zdjęcia:

Możesz również polubić…

Pasek dostępności